Anmol’u öldürmekle suçlanan Sidhu Moosewala, ABD’de Pencaplı şarkıcılarla partilerde görüldü

Amazon

New member
Pencaplı şarkıcı Sidhu Moosewala’yı öldürmekle suçlanan mafya babası Lawrence Bishnoi’nin küçük kardeşi Anmol Bishnoi, Pazar günü California, Bakersfield’da Pencaplı şarkıcılar Karan Aujla ve Sharry Mann ile birlikte bir düğün resepsiyonunda görüldü.

Punjabi şarkıcısı Karan Aujla’nın kaçak gangster Anmol Bishnoi (ortada) ile Pazar günü California, Bakersfield’deki bir düğün resepsiyonunda dans ederken çekilmiş bir Haber klibi. (twitter)

Anmol ile birlikte performans sergileyen şarkıcıların Haber görüntüleri sosyal medyada geniş çapta paylaşıldı.

Ayrıca Okuyun: Punjab CM, DGP’ye polis-uyuşturucu mafyası bağlantısına karışan üst düzey yetkililere baskı yapması talimatını verdi

Anmol Bishnoi, diğer adıyla Bhanu, Union Home Office tarafından yakın zamanda derlenen kötü şöhretli gangsterler listesinde yer alıyor. Ulusal Soruşturma Dairesi (NIA) tarafından suçlandı ve bildirildiğine göre ABD’de saklanıyor.

Bununla birlikte, iki Haber, Interpol tarafından kırmızı köşede görülmesine rağmen, gangsterin Amerika Birleşik Devletleri’nde serbestçe dolaştığını gösteriyor.

Moosewala cinayetini soruşturan Pencap Polisi (SIT) Özel Soruşturma Ekibi, Anmol’ün olayda bir komplocu olduğunu ve cinayetten birkaç ay önce sahte bir pasaportla Hindistan’dan kaçtığını söyledi. SİT iddianamesi, onun başından beri komplonun bir parçası olduğunu ve ülkeyi terk etmeden önce destek ayarladığını söylüyor.

Geçen yıl 29 Mayıs’ta Moosewala, kuzeni ve bir arkadaşıyla birlikte bir cipte memleketi Moosa’ya 10 km uzaklıktaki Mansa’nın Jawaharke köyüne giderken altı silahlı adam tarafından vurularak öldürüldü.

Pencaplı şarkıcı Sharry Mann'in Haberin Detaylarıda kaçak gangster Anmol Bishnoi ile performans sergilediği bir Haber anlık görüntüsü.  (twitter)

Pencaplı şarkıcı Sharry Mann’in Haberin Detaylarıda kaçak gangster Anmol Bishnoi ile performans sergilediği bir Haber anlık görüntüsü. (twitter)

Mann, şarkıcı Aujla’nın Anmol’ün varlığından haberdar olmadığını söylüyor.

İki şarkıcı Aujla ve Mann, Anmols’ün etkinlikteki varlığından habersiz olduklarına dair açıklamalar yaptılar. Şarkıcıların açıklamaları Haberların gerçekliğini doğruladı.

Aujla, bir sosyal medya gönderisinde şunları söyledi: “Bunu yapmak zorunda olduğumu düşünmedim, ancak bu kadar çok gönderi ve mesaj gördükten sonra, bu Pazar Bakersfield, California’da bir etkinlik hakkında bir şeyi açıklığa kavuşturmak istiyorum. Sanatçılar olarak ben ve Sharry Maan Bai, ortak arkadaşımızın isteği üzerine bir resepsiyon şovu için yer ayırttık. Sanatçılar olarak, düğün şovlarına kimlerin katıldığını veya davetli olduğumuzu bilmiyoruz, bu yüzden çok fazla düğün şovu yapmamayı tercih ediyorum. Benim ve Sharry Bai’nin göründüğü Haberların Haberin Detaylarıında şüpheli bir kişinin olduğu dikkatimi çekti. Bu gönderileri ve mesajları görene kadar bunun kim olabileceğinin farkında değildim. Bir sanatçı olarak performansıma odaklanırım ve gösterileri bırakırım, etrafta çok insan olduğu için herkesi tek tek fark etmem. Ayrıca birçok kamera ve telefonun sürekli kayıt yaptığını ve genellikle benim olduğum yerde olduğunu da söylemek isterim. Böyle bir şeye asla bilerek katılmam veya ortak olmam. Lütfen, alçakgönüllü bir istek olarak, beni bu işlere karıştırmayın. Hepinizin bildiği gibi, bir sanatçı olarak zaten birçok şeyden geçiyorsunuz ve işleri daha fazla karmaşık hale getirmemek mütevazi bir rica olur. Umarım bu, işleri açıklığa kavuşturur.”

Açıklamada Sharry Mann şunları söyledi: “Bir sanatçı olarak benden çok çeşitli ve farklı insan türleri için performans sergilemem isteniyor. Ayrıca yakın zamanda California, Bakersfield’da Karan Aujla ile performans sergiledim. Rezervasyonlarımı işleyen ekibim her zaman beni kimin ayırttığını ve aile dinamiklerinin ve hatta sosyal itibarlarının ne olduğunu doğrulama veya çok fazla soru sorma yeteneğine sahip değildir. Sadece hangi şarkıları, performansın süresini ve canlı bir gruba ihtiyaç olup olmadığını soruyoruz.”

“Günün sonunda bu bir iş ve diğer tüm işler gibi biz de sadece müşterilere teslim ediyoruz. Umarım bu sektörde benim gibi sanatçıları işaret etmeye istekli birçok parmak olduğunu anlamışsınızdır ve ben bunu yıllar önce kabul etmiştim” dedi.

Konu yetkililere taşınıyor: Mansa SSP

Mansa Polis Baş Müfettişi Nanak Singh, Moosewala cinayet davasında kalan sanıkları getirmek için iade işlemlerinin sürdüğünü söyledi. “Kalan kişilerin izini sürmek için yetkililerle temas halindeyiz. Yeni gelişmeler her düzeyde ilgili makamlarla incelenecek ve gündeme getirilecek” dedi.

• YAZAR HAKKINDA

Parteek Singh Mahal, Pencap’taki Faridkot’ta yaşayan bir multimedya muhabiridir. Tıp eğitimi, siyaset ve Pencap polisiyle ilgileniyor.
    …ayrıntılı olarak görün