Başarılı okullara kayıt için son başvuru tarihinin uzatılması bekleniyor

Amazon

New member
Eminence programı kapsamında seçilen okullardaki kayıtları artırmaya odaklanıldığında, Ludhiana Bölgesi’nden yalnızca yaklaşık 1100 öğrenci, farklı alanlarda 11. ve 12. Sınıflar için 500 yer sunan Yatılı Meritorious Öğrenciler Okulu’na kaydoldu.

Mayıs 2022’deki son giriş sınavına 18.000’e kadar öğrenci katıldı ve yaklaşık 6.200 öğrenci sınavı geçti. (HT dosya fotoğrafı)

Bir Eğitim Bakanlığı yetkilisi, eyalet düzeyindeki düşüş ve 10. Sınıf sınavlarına giren öğrencilerin kabul için başvuruda bulunamaması nedeniyle, Eyalet Eğitim Bakanlığı’nın son tarihi 30 Nisan’a kadar uzatacağını söyledi. anonimlik Bununla ilgili resmi tebligatın yakında yayınlanacağını da sözlerine eklediler.

Hak kazanan okullarda 4.600 kontenjan için online kayıt portalı 20 Nisan’a kadar açık kaldı.

Okulların dezavantajlı geçmişe sahip öğrenciler, reisi kadın olan haneler, Punjab Okul Eğitim Kurulu’na bağlı özel okullarda okuyan BPL kartı sahipleri, Atta Dal programı kartı sahipleri ve engelli öğrenciler için rezervasyonları vardır.

Mayıs 2022’deki son giriş sınavına 18.000’e kadar öğrenci katıldı ve yaklaşık 6.200 öğrenci sınavı geçti. Giriş sınavlarını tamamladıktan sonra öğrenciler 10 okuldan birini seçmekte özgürdür.

Kayıt oranını artırmayı amaçlayan 1.000 güçlü okul

1.000’den fazla öğrencisi olan ilçe okullarının bu yıl okullaşma oranını %20 artırma hedefi var. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile okul müdürleri arasında devlet okullarına kayıtla ilgili toplantı yapıldı. Kayıtların şimdiden geçen yılki seviyesinde olduğu açıklandı.

Bölge Eğitim Sorumlusu Harjit Singh, yüksek kayıtlı okulların ana kategori olarak sınıflandırıldığını söyledi. GMSS Punjab Ziraat Üniversitesi, GMSS, Mezarlık Yolu, GSSS, Dholewal, Govt Çok Amaçlı Okul, GSSS, Jawahar Nagar ve Jawahar (Kızlar) bu kategoriye aittir.

Matrisülasyonların blok verileri de işlendi.

8. Sınıf sonuçları önümüzdeki hafta açıklanacak.

Punjab Okul Eğitim Kurulu tarafından düzenlenen ve 26 Nisan’da açıklanması gereken 8. Sınıf sınavlarının kesin sonuçları bir hafta ertelendi. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, sonuçların önümüzdeki hafta açıklanmasının beklendiğini söyledi.