Chandigarh: Dokuzuncu müzayede 22 likör satışı için alıcı bulamadı

Amazon

New member
UT Tüketim ve Vergi Bölümü’nün Pazartesi günkü satılmamış likör satışlarını dokuzuncu açık artırma girişimi, 27 Nisan’daki sekizinci turun tekrarı olan kalan 22 satıştan hiçbiri açık artırmaya çıkarılmadığı için bir fiyasko oldu.

Chandigarh’da kalan 22 satış için açık artırma, rezerv fiyatının %25 oranında düşürülmesinin ardından gerçekleştirildi. (HT dosya fotoğrafı)

Kalan 22 satış için açık artırma, rezerv fiyatının %25 oranında düşürülmesinin ardından gerçekleştirildi.

Departman, 14 Mart’tan bu yana farklı tarihlerde gerçekleştirilen dokuz ihaleyle, rezerv fiyatlarında yapılan çeşitli indirimlerin ardından kentteki 95 satış noktasından 73’ünü açık arttırmaya çıkarırken, 22’sini satamadı.

Buna karşılık, departman geçen yıl 96 makineden 93’ünü yedi müzayede turunda sattı.

Departmandaki üst düzey bir yetkili, rezerv fiyatının daha da düşürülmesinin ardından kısa bir süre sonra başka bir müzayede düzenleneceğini söyledi.

2023/24 mali yılı için departman satış hedefi olarak €İçki satıcılarının telif ücretlerinden 830 crore. sadece kazanılmış €Şimdiye kadar 400 crore, bir gelir açığına bakıyor €430 crore.

İlk müzayedede altı içki satışı yapan Kler Wines’in sahibi Darshan Singh Kler, yönetim tüketim vergisi politikasını değiştirene kadar daha fazla müzayede düzenlemenin beyhude bir çaba olduğunu söyledi.

İçki tedarikçileri, müzayedelere verilen zayıf tepkinin, Punjab’ın tüketim vergisi politikasının Chandigarh’ınkinden daha fazla avantaj sağlamasından kaynaklandığını iddia ettiler.

Bunlara daha düşük satış vergisi, tüketim vergisi ve lisans ücreti dahildir. Ek olarak, UT’nin ayrıca yılda 18 lakh likör kasası kotası vardır, bu da, çekilmeyen likör vakalarının cezayla sonuçlanacağı anlamına gelir. ceza €Hint yapımı yabancı likör için kasa başına 900 ve €Yabancı alkol için kasa başına 3.500. Buna karşılık, Punjab’ın zorlama olmaksızın açık bir kotası var.