Chitkara Üniversitesi’nin Himachal kampüsü A+ NAAC akreditasyonu aldı

Amazon

New member
Himaşal Pradeş’teki Chitkara Üniversitesi kampüsü, prestijli Ulusal Değerlendirme ve Akreditasyon Konseyi’nden (NAAC) A+ notu aldı ve böylesine mükemmel bir not almak için Hindistan’daki Yüksek Öğretim Kurumları (HEI) arasında ilk %5’lik dilime yerleştirdi.

A+ NAAC akreditasyonu alan Himaşal Pradeş’teki Chitkara Üniversitesi kampüsü. (HT fotoğrafı)

Üniversite, 4 puanlık bir ölçekte kümülatif not ortalaması (CGPA) 3.42 aldı.

Üniversite, altyapı, devlet tarafından tanınan kuluçka ve canlı başlangıç ekosisteminin yanı sıra teknoloji transferi ve öğrenciler, mezunlar, öğretim üyeleri, personel, yönetim ve genel olarak toplum gibi tüm paydaşlarla iyi uyum dahil olmak üzere üç temel özelliği nedeniyle takdir edildi.

Üniversite Rektörü Ashok K. Chitkara hakkında konuşan, “Bu tanınmaya yol açan, öğrencilerimizin, personelimizin ve öğretim üyelerimizin yıllar boyunca sıkı çalışmalarıdır. Buna ek olarak, üniversitenin son teknoloji tesislerin geliştirilmesine yol açan iyi tanımlanmış bir araştırma fonu politikası var.”

Bu arada Şansölye Yardımcısı Madhu Chitkara, katılan herkese içten teşekkürlerini dile getirdi.

1994 yılında kurulan NAAC, yüksek öğretim kurumlarını (HEI’ler) değerlendiren ve akredite eden özerk bir UGC organıdır.