Haryana: Shahbad JJP MLA, çiftçinin hapse atılmasını protesto etmek için Sugarfed başkanı olarak istifa etti, lathicharge

Amazon

New member
Shahbad Jannayak Janta Partisi Milletvekili Ram Karan Kala, Manohar Lal Khattar liderliğindeki BJP-JJP ittifak hükümetinin tutuklu dokuz çiftçinin serbest bırakılması, MSP’den ayçiçeği tohumu alımı ve Tazminat çağrılarını desteklemesinin ardından Perşembe günü Haryana Sugarfed’in genel başkanlığından istifa etti. Yaralı protestocular Salı günkü polis suçlamasında dikkate alınmamıştı.

Jannayak Janta partisinin Milletvekili Ram Karan Kala, Perşembe günü Shahbad’daki ofisinde Sugarfed’in genel başkanlığından istifa etti. (HT fotoğrafı)

Ayrıca Okuyun: Çiftçiler 9 Liderin Serbest Bırakılmasını ve Haryana Polis Memurlarının Protesto Eylemlerini Talep Ediyor

Kala, Çarşamba günü eyalet hükümetine 24 saatlik bir ültimatom vermiş ve parti lideri ve yardımcısı ile Salı günü Delhi-Chandigarh otoyolunu kapatan çiftçileri desteklemek için bir araya gelerek başbakanı Dushyant Chautala’nın minimum fiyatından ayçiçeği tohumu tedarik etmeye çağırdı.

Kala ültimatomu Hükümet İşbirliği ve Halk Sağlığı Mühendisliği Bakanı Dr. Banwari Lal, Chandigarh’da.

JJP, Haryana’daki BJP liderliğindeki hükümetin küçük müttefikidir.

“Konuyu, bana bu sorunun çözüleceğine dair güvence veren Başbakan Yardımcısı Dushyant Chautala ile görüştüm. Ancak, tutuklu çiftçiler serbest bırakılmazsa, MSP’de ayçiçeği tedariği başlatılmazsa ve zarar gören çiftçilere tazminat ödenmezse, Sugarfed (Haryana Eyaleti Kooperatif Şeker Fabrikaları Federasyonu) Başkanı olarak görevimden de istifa etmeye karar verdim. saat” dedi.

MLA, polisin çiftçileri yalnızca hakları için protesto yaptıkları gerekçesiyle otoyoldan çıkarmaya zorlama suçlamasını kınadı. “Çiftçilerin yanında ben de polis copunun acısını hissediyorum. Bu olay acı vericidir” diyen Bakan, hükümetin bu sorunu lathişe başvurmadan dostane bir şekilde çözebileceğini de sözlerine ekledi.

• YAZAR HAKKINDA

Neeraj Mohan, Haryana’daki Karnal, Kaithal, Kurukshetra, Panipat ve Yamunanagar bölgelerini kapsayan bir muhabirdir. …ayrıntılı olarak görün