Pencap, gençlerin iş kurmasına yardımcı olacak

Amazon

New member
Pencap Eyalet Başbakanı Bhagwant Mann Çarşamba günü yaptığı açıklamada, hükümetinin gençlerin iş arayan değil işveren olmaları gerektiğini vurgulayarak iş kurmaları için gençleri destekleyeceğini söyledi.

Punjab Başbakanı Bhagwant Mann bir Haber mesajında, Pencap gençliğinin üstün olma yeteneği ve potansiyeline sahip olduğunu, ancak onlara yeterince fırsat verilmediğini söyledi. (HT dosya fotoğrafı)

Bir Haber mesajında başbakan, hükümetinin ayrıca gençlerin iş fikirlerini paylaşabilecekleri ve ihtiyaç duydukları yardımı arayabilecekleri ayda iki kez “naujawan sabha (gençlik toplantısı)” düzenleyeceğini söyledi.

Mann, teknik enstitülerdeki düşük kayıtlara dikkat çekti. “(Ben) üniversiteyi neden bıraktığımızı bilmiyorum” dedi.

Pencap Teknik Üniversitesi kaydı sadece% 35’tir. Jalandhar’daki Lovely Professional University’de 40.000’den fazla öğrenci var, ancak bunların yalnızca 5.200 ila 5.500’ü eyaletten. “Bugün teknik eğitim zamanı ve kabul almıyoruz” dedi.

Mann, Punjab gençliğinin üstün olma yeteneği ve potansiyeline sahip olduğunu, ancak yeterli fırsata sahip olmadığını söyledi.

Pencap hükümeti size tüm imkanları sağlayacak. Para yok diye fikirlerinizi yarım bırakmayız. Devlet sana parayı veriyor. Başlangıçlar yaratırlar ve küçük işletmeler kurarlar. Pencap gençliğinin iş arayan değil, işveren olmasını istiyorum” dedi.

Başbakan, gençleri kendi rol modelleri olmaya çağırdı.

“Hükümet sizinle görüşmeye karar verdi. Naujawan Sabha ayda iki kez yapılacak ve bir şeyler yapmak isteyen ve başka fikirleri olan gençlerle buluşacağız … Hükümet, ister ulaşım, ister tarım veya başka herhangi bir sektör olsun kalkınma konusunda yardım sunacak” dedi.

Mann, insanların para harcamaya istekli olduğunu söyledi €25 lakh €Diğer ülkelere göç etmek için 40 lakh. Bu ülkeler çalışma kültürleri nedeniyle öndeler” dedi.

Her gün sabah 5’te kalktığını ve günde 10 ila 12 saat ve bazen daha fazla çalıştığını söyledi. Başbakan, “Bir çalışma kültürü geliştirmeliyiz” dedi.

Mann, gençlerden kimsenin duygularıyla oynamasına izin vermemelerini istedi, çünkü bu tür yaramaz unsurlar onların çıkarlarını yerine getirdikten sonra ortadan kayboluyor.